HOSTÉ
děkanátního setkání mládeže

Mons. JOZEF HAĽKO

pomocný biskup bratislavský

celebrant mše sv.

workshop

Ožehavé otázky mladých

doporučeno pro mladší i starší účastníky

Máš otázky? Chceš něco objasnit? Chceš vědět postoj církve na „ožehavé otázky mladých“? Otec biskup přijede, aby přesně na tyto otázky odpověděl. Máš skvělou příležitost se účastnit DISKUSNÍHO workshopu, kdy se mladí ptají, co je zajímá a co jim není tak úplně jasné a tento vzácný host odpovídá.

P. PETR BULVAS

biskupský delegát pro pastoraci mládeže

hlavní host

Jsme velice rádi, že o. Petr přijal naše pozvání a s radostí se ujal dopolední katecheze na téma: „Mládenče, pravím Ti, vstaň!“

P. Jaroslav Knichal

vojenský kaplan ČR

workshop

Brzy bude host představen

Ing. Mgr. Marie Nováková

kouč v oblasti vztahů a osobního rozvoje

Ing. Mgr. Marie Nováková pracuje desítky let s dětmi a mládeží, věnuje se rozvoji a výcviku vztahových dovedností, prevenci kriminality a rizikového chování. Přednáší pro rodiny, pedagogy, jiné pomáhající profese. Věnuje se poradenství, terapii a koučinku zejména v oblasti vztahů a osobnostního rozvoje. Je členkou Etického fóra, podílela se na zavádění etické výchovy do školního vzdělávacího systému, s Rut Kolínskou založila první mateřské centrum v naší republice, je tiskovou mluvčí Národního týdne manželství a spolupracuje s Centry náhradní rodinné péče a Aliancí výchovy ke vztahům, zejména v oblasti integrace zdravé sexuality do vztahů, s YMCA a jinými pro rodinnými organizacemi. Zabývá se nejen vyladěním klimatu škol, ale na srdci jí leží také zlepšení vztahů a klimatu společnosti. 

Je matkou dvou dospělých dětí a žije 34 let v manželství. Také s manželem realizují semináře pro manželské páry a přípravy na manželství.

workshop

Komunikace – cesta ode mě k tobě

doporučeno pro starší účastníky

Jsem lidmi vztahů, komunikace je cestou k nim. Komunikací vyjadřujeme sami sebe navenek, stavíme mosty mezi lidmi. 

Ve workshopu budeme hovořit o tom, co je součástí komunikace, jak probíhá, co ji ovlivňuje, co ji komplikuje. Jak to udělat, aby komunikace byla mostem mezi lidmi? Co když mi druhý nerozumí? Co když mám trému? Co když se cítím jako myš zahnaná do kouta? Jsou věci, slova, postoje, které umí komunikaci celkem spolehlivě zablokovat? Závisí komunikace na mém temperamentu, návycích, náladě? Dá se vůbec v životě vyhnout konfliktům? O tomto a mnohém jiném bude téma Komunikace – cesta ode mě k tobě. 

Hana Polívková

workshop

Brzy bude host představen

Klára Vojtková

herečka Slováckého divadla, manželka a maminka dvou dětí

Vystudovala DAMU, obor činoherní herectví (divadlo DISK). Dříve působila v Divadle NaHraně. V angažmá Slováckého divadla je od roku 2009.Držitelka ocenění Největší z pierotů a nominace na cenu Thálie.

workshop

Divadelní prostředí plné podnětů k poznávání sebe i Boha

doporučeno pro mladší i starší účastníky

Před časem jsem otevřela svou diplomovou práci z roku 2010. Zabývala jsem se v ní mimo jiné vlivem studia herectví a divadelní praxe na mou osobnost, vztahy i postoje. Ptala jsem se sama sebe, jak se v mém přístupu k divadlu a herecké práci odráží víra v Boha. Šlo o upřímnou sebereflexi o časosběrný dokument nelehkého období, kdy jsem poznávala divadelní svět a hledala i sebe samu, své „místo ve světě“. Dnes, s časovým odstupem a mnohými profesními a životními zkušenostmi, se mnohé z toho zdá úsměvné, ale přicházejí další radosti i strasti, které s sebou moje povolání přináší. O tom všem, ale hlavně o tom, že Bůh žehná na každé cestě, ačkoli se nám může zdát pro Něj jakkoli nehostinná, si s vámi budu povídat.

Alžběta a Josef Dolečkovi

Jmenujeme se Alžběta a Josef Dolečkovi, ale většinou nám říkají Bety a Pepo. Manželé jsme skoro 4 roky, ale známe se mnohem delší dobu především z kroměřížského spolča mládeže, které Bětuš vedla. Později z toho vznikl projekt IGNITE, který je teď naší manželskou službou a kde se chceme věnovat mladým především skrze sociální sítě, chvály a akce. Už několik let jsme také jádrem chválové kapely Ignite worship. (@igniteprojekt)

workshop

Chvála jako lifestyle

doporučeno pro mladší i starší účastníky

Je ti modlitba chval blízká? Nebo ji vůbec neznáš, ale zajímalo by tě, co to je? Na workshopu budeme nejen povídat, ale i prakticky ukazovat, co je to modlitba chval a proč je blízká především mladým lidem. Proč je vůbec dobré Boha chválit a jak to žít v každodennosti a ne jen na akcích pro mladé. Ukážeme si různé styly a jak vyjadřovat chválu Bohu kreativně. A vše si budeš moct vyzkoušet i v praxi. Těšíme se na tebe!

Ondřej Mach

workshop

Nemožné je Boží specialita

doporučeno pro mladší i starší účastníky

Brzy bude host představen

Martin Trlida

workshop

Po svých do Santiaga

doporučeno pro mladší účastníky

1 člověk – 3400km – 1 pár bot – 4 puchýře – 88 dní – 6 států – – 20kg – 40 nocí pod širákem – 4 credenciály – 1 den odpočinku

Monika Hamplová

workshop

Boží přítomnost kolem mě

doporučeno pro mladší účastníky

Brzy bude host představen