HLAVNÍ KATECHEZE
Radovat se v naději… – P. Josef Biernát

Radovat se v naději… Samozřejmost, nebo dřina? Aneb proč žijeme v opravdu dobré době a jak takový potenciál využít naplno.

Kněz, skaut a baťovec, fascinován životem Edith Stein, který nesnáší samoobslužné pokladny v supermarketech.

Jak se v životě co nejlépe rozhodovat… – p. Jiří Hebron

V dnešní době mladí lidé mají obtíže v tom zjistit, co vlastně chtějí a jak se rozhodovat. Není se čemu divit. Jednak to pramení z ne-ukotvenosti na hlubší rovině, s tím spojené přejímání a nekritické plnění přání druhých lidí a neposlední řadě velké nabídky možností, které tento svět skýtá. O tom tedy bude tento workshop: jak se co nejlépe rozhodovat.

Jmenuju se Jiří Hebron, jsem kněz, člen jezuitského řádu a působím v pastoraci na Velehradě.

Vztah vědy a víry – Ondřej Morcinek

Má pravdu věda nebo víra?
Může náboženství obstát proti vědě?
Má vůbec nějaký smysl dnes v něco věřit?
Na tyto otázky se pokusíme nalézt odpovědi. Na pomoc si přizveme Shreka, o obhajobu náboženství se postará mimo jiné praotec Abrahám, vědu bude zastupovat Charles Darwin a další velikáni vědecké historie. Pokusíme se rozluštit, proč je zrovna křesťanství nejvyznávanější náboženství na světě a možná se naučíme i pár užitečných tipů, jak kolonizovat vzdálená území.

O mě nejde. Především jde o každého z Vás. Děkanátní setkání je od toho, abyste nabrali pro sebe, a potom z toho mohli rozdávat dál. Jak moc toho naberete a jak to potom rozdáte, to už bude na Vás.

Křesťanství a politika. Jde to vůbec dohromady? – František Talíř

Pán stvořil svět a volá nás k tomu, abychom v něm dnes působili. Kudy ale do toho? Má smysl se veřejně angažovat, když sám nic nezmůžu? Jenže co když na to nejsem sám, co když do toho jde Pán se mnou? Otázek je víc než dost. V rámci workshopu se pustíme na tenký led hledání jednotlivých odpovědí.

Jmenuji se František. František Talíř. Politika, život v Itálii, řečnění na pohřbech, putování po Evropě, zpívání v divadle.. sám se divím, do jakých dobrodružství mě Pán zve. Mám z toho radost a těším se, kam mě pozve zase příště.

Manželství – maželé Smetanovi

Na našem workshopu nečekejte dlouhé přednášky, naopak vám nabídneme prostor pro sdílení, učení se a hledání inspirace nejen v našem osobním příběhu. Chceme vás vtáhnout do otevřených debat, kde společně prozkoumáme krásu i výzvy manželství.

Jsme mladí manželé, brali jsme se teprve před dvěma lety – Štěpánovi bylo tehdy 26 let a Hance pouhých 19 let.

Buď skutečně kýmkoli (RPG deskovky) – Jan Pavelka

Znáte to. Čtete nebo koukáte na příběh, který se vám moc líbí, ale v jednom momentě hlavní hrdina se rozhodne k činu, se kterým nesouhlasíte. V takové situaci si říkáte: „Kéž bych tam byl já, postavil bych se k věci jinak!“
Co kdybych vám řekl, že existuje zábavný způsob, jak se právě vaším oblíbeným hrdinou stát a jak ovlivnit vaše rozhodnutí v příběhu? Co kdybychom šli ještě dál a stali se jakýmkoli hrdinou kdekoli na světě i za jeho hranicemi? 
Pokud tě zaujaly tyto otázky, rád na ně s tebou najdu odpověď.

Jmenuju se Jenda Pavelka a momentálně studuju na konzervatoři obor viola. Jsem zástupce animátorů za děkanát Veselí nad Moravou.